Kar Düşleri

Kar Düşleri

Kitap Bilgileri

9.00 TL

Kitap Kodu: H00079

Yazar: Burhan Günel

Seslendiren: Mehmet Atay

Müzik: SmartSound

Efekt & Miks: Tuğba Taşdemir

Süre: 4 saat 13 dakika

Yapım Tarihi: Ağustos 2012

Format: İndirilebilir MP3

Etiketler

Bu SesleKitap Hakkında...

Burhan Günel 'in önceki öykülerinden oldukça değişik duran bir öykü kitabı Kar Düşleri.

İçindeki yedi öykü, kısa metinlerle birbirinden ayrılmış. Öykü kişilerinin iç kısımları da diyebileceğimiz ve Burhan Günel'in şiirli anlatımını öne çıktığı bu kısa metinler, öyküleri hem birbirinden ayırıyor, hem de bir köprü gibi birbiriyle birleştiriyor. Böylece kitaptaki öyküler bir bakıma öykü-roman çerçevesine oturtuluyor.

Kar Düşleri'indeki öyküler birbirinden bağımsız okunabilse de hemen hemen aynı kişilerin çevresinde döndüğü için gevşek dokulu bir romanla karşı karşıya olduğumuz da söylenebilir. Öykülerin ana izleklerinden biri de yabancılaşma. Toplumun günümüzde geldiği noktada gitgide makineleşen, kimliğinden uzaklaşan, çevresine duyarsızlaşan, yozlaşan insanlar.

Yaşanılan izlenme duygusu, suçluluk duygusu, korku, güvensizlik, boyun eğişler, silik kişilikler baarıyla yansıtılış bu öykülerde. 1971'den bu yana yaşananları, toplumsal olayların insan yaşamına etkilerini, geçmişe sığınmadan irdelemeye çalışan Burhan Günel, Türkiye'nin yaşadığı çarpık oluşumunu da altını çiziyor.

Acılarla yoğrulmuş bir dönemin umtusuzluklarını, korkularını, umarsızlıklarını, korkularını, umarsızlıklarını paylaşan, o yılların izdüşümlerini yansıtan, geleceği arayan öyküler bunlar. Burhan Günel'in öykücülerinde Kar Düşleri değişik ve önemli bir aşama.

Kar Düşleri yazarın ilk sesle kitabı.