Garanti ve İade ŞartlarıGenel şartlar:


SesleKitap fiziki satışlarda kendi üretiminden kaynaklanan kusurlu ürünlerin iadesini ya da yenisi ile değiştirilmesini, indirme (download) şeklinde yapılan satışlarda ise yine bozuk dosyayı yenisi ile değiştirmeyi Kabul eder.
 
Genel olarak SesleKitap internet sitesi üzerinden satın aldığınız  ürünleri açılmamak kaydıyla, tahrip etmeden, kullanmadan ve ürünün tekrar satılabilirliğini bozmadan, teslim tarihinden itibaren yedi (7) günlük süre içinde neden belirterek iade edebilirsiniz.

Vakumlu ambalajı açılmış ürünler kesinlikle iade alınmaz.

İndirme (download) şeklinde alınan hiç bir ürünün iadesi söz konusu değildir. Ürün içeriği ile ilgili açıklamalar ürün detay sayfalarında verilmiştir. Satın almadan önce, ürünün kayıt kalitesini dinleyebilirsiniz.
 
Ambalajı açılmış, kullanılmış, tahrip edilmiş ürünlerin iadesi kabul edilmez.

İade, orijinal ambalaj ve fatura ile birlikte yapılmalıdır. İade etmek istediğiniz ürünün faturası kurumsal ise, iade ederken kurumun düzenlemiş olduğu iade faturası ile birlikte göndermeniz gerekmektedir. İade faturası, kargo payı dahil edilmeden ( ürün birim fiyatı + KDV şeklinde ) kesilmelidir. Faturası kurumlar adına düzenlenen sipariş iadeleri İADE FATURASI kesilmediği takdirde tamamlanamayacaktır.

Üründe ve ambalajında herhangi bir açılma, bozulma, kırılma, tahrip, yırtılma, kullanılma vb. durumlar tespit edildiği hallerde ve ürünün müşteriye teslim edildiği andaki hali ile iade edilememesi halinde ürün iade alınmaz ve bedeli iade edilmez.

İadesi yapılacak olan ürünler, SesleKitap’ın sitesinde ilan ettiği anlaşmalı kargo şirketleri tarafından gönderilmelidir. Aksi takdirde kargo gönderim ücretini SesleKitap karşılamaz.

İade bedeli ürün hangi yolla alınmış ise aynı şekilde yapılır. ( Kredi kartı ile alınmış ise kredi kartına, havale ile alınmış ise hesaba vb.)


Kargodan ve/veya teslimattan oluşabilecek sorunlar:


Kargo Firması ile yapılan gönderilerde, taşıma sırasında ürünün zarar görmesi halinde, zarar SesleKitap tarafından telafi edilir.

Eğer paket zarar görmüşse;

- Zarar görmüş paketler teslim alınmayarak teslimatçı firmaya tutanak tutturulmalıdır.

- Eğer teslimatçı firma yetkilisi paketin hasarlı olmadığını düşünüyorsa, orada paketin açılarak ürünlerin hasarsız teslim edildiğini kontrol ettirme ve durumun yine bir tutanakla tespit edilmesini isteme hakkınız vardır.

- Paket müşteri tarafından teslim alınmış ise, kargo firmasının görevini tam olarak yaptığı, ürünün sağlam bir şekilde tarafınıza iletildiği kabul edilmiş sayılır.

- Paket kabul edilmemiş ve tutanak tutulmuş ise, durum, tutanağın sizde kalan kopyasıyla birlikte en kısa zamanda SesleKitap’a bildirilmelidir. SesleKitap en kısa sürede yeni ve sağlıklı bir teslimatın gerçekleşmesini sağlayacaktır.


Sipariş İptali:


Fiziki olarak satın aldığınız bir ürün için, hiç bir gerekçe göstermeksizin siparişinizi iptal edebilirsiniz. Ancak ürün kargoya verilmiş ise, kargo bedeli tarafınızdan ödenecektir. İndirme (download) şeklindeki siparişlerin iptali mümkün değildir.

SesleKitap satış ve iade işlemlerinde “Tüketiciyi Koruma Kanunu”na göre hareket etmektedir.

Tüm problemleriniz için bizi  (0312) 417 31 56 numaralı telefondan arayabilir, sesle@seslekitap.com  adresine e-posta gönderebilirsiniz.